12 grudnia 2023

MICHAEL LONSTAR - 45 LAT MARZEŃ I COUNTROWERSJI

Na początku grudnia z dumą byliśmy partnerami i współorganizatorami niezwykłego koncertu - widowiska, które zdarzyć się mogło tylko raz... Przepiękny, ciepły wieczór pełen wzruszeń, muzyki autorskiej i filmowej, ciekawych rozmów i kilkupokoleniowej integracji wokół marzeń i countrowersji - na scenie i poza nią. Z takimi wrażeniami wychodziła publiczność uroczystego i niezwykle ważnego dla polskiej kultury koncertu p/t "MICHAEL LONSTAR - 45 LAT MARZEN I COUNTROWERSJI"

CZTERDZIEŚCI PIĘĆ! Taka znacząca liczba w tym roku wybiła na zegarze artystycznej kariery Lonstara - Dyrektora Artystycznego Festiwalu z tytułem "ZASŁUŻONY DLA GMINY WOLSZTYN", polskiego barda, songwritera, autorytetu artystycznego dla dwóch pokoleń artystów country, folk i piosenki autorskiej, filmoznawcy, malarza-akwarelisty, nauczyciela akademickiego i producenta wydarzeń artystycznych i słuchowisk radiowych.

Ten pełen nowej energii i wiatru w skrzydłach rok, obfitował dla Lonstara w wiele pięknych wydarzeń, koncertów i akcentów z okazji 45-lecia, których kulminacją były oba koncerty na Festiwalu "Czyste Country" w Wolsztynie. Ale sam Artysta nie chce by nazywać go "Jubilatem"... Bo chociaż 45 lat na scenie właśnie mija, to LONSTAR na artystyczną emeryturę się nie wybiera i pozostaje... LONSTAREM: twórcą, filmoznawcą-kinoświrem, pełnym pasji i twórczej energii Artystą - młodym marzeniami i doświadczonym countrowersjami.

Dlatego to nie był klasyczny "Jubileusz" czy inny "Benefis"... To był wyjątkowy, uroczysty, widowiskowy, pełen gości, wspomnień i niespodzianek koncert podsumowujący urodzinowy rok 45-lecia kariery artystycznej Polskiej Legendy Country i Piosenki Autorskiej - Michała Lonstara.

W programie zobaczyliśmy występy przyjaciół-Artystów, obszerne fragmenty widowiska "LONSTAR & HOLLYWOOD COWBOYS" z udziałem gości, koncert bohatera wieczoru z zespołem CODA i ciekawe rozmowy o kulisach 45-lecia kariery, które w kilku odsłonach z Lonstarem prowadził  zasłużony dla muzyki country promotor, laureat tytułu "Mecenas Muzyki Country", twórca songwriterskiego cyklu koncertowego "Country w mieście" - PAWEŁ ROST.

Po zakończeniu części artystycznej goście mieli okazję do integracji, spotkań z Lonstarem i pozostałymi Artystami, był także symboliczny toast i poczęstunek we foyer Domu Kultury Śródmieście, którego Dyrekcji i współpracownikom składamy serdeczne podziękowania za współpracę i pomoc organizacyjną.

Gośćmi Lonstara byli: Karolina Bułas (Caroline & The Lucky Ones), Joanna Mrozek, Adam Czech i Mateusz Rychły (The Roadhouse / Electric Cowboyz) i niezawodny zespół CODA, a na zakończenie Artysta otrzymał od T.I.K. ALAMO małą video niespodziankę...

Organizatorem koncertu było TOWARZYSTWO INICJATYW KULTURALNYCH "ALAMO" we współpracy z Festiwalem "CZYSTE COUNTRY".

Za profesjonalny fotoreportaż dziękujemy Robertowi Kashmiri - countrymusic.pl

© Festiwal "Czyste Country"  2010-2024