22 sierpnia 2023

FINAŁ "COUNTRY POD PARĄ" - XXVII PARADA PAROWOZÓW

XXVII Międzynarodowa Parada Parowozów, najważniejsze kolejowe święto miłośników kolei i parowozowej legendy w Europie, zakończyła tygodniowy cykl wydarzeń i atrakcji pod wspólnym tytułem "COUNTRY POD PARĄ", będący efektem połączenia dwóch największych marek turystyczno-kulturalnych miasta: Festiwalu i Parowozowni Wolsztyn.

Rozpoczęty Festiwalem "CZYSTE COUNTRY" i zakończony Paradą i widowiskiem Światło-Para-Dźwięk tydzień country-parowozowych atrakcji: festiwalowych koncertów, spotkań z artystami, tańca, retro pociągów specjalnych z parowozami z Polski i Beneluxu, zwiedzania Parowozowni i wreszcie samej Parady i wieczornej ferii barw, ognia i muzyki, przyciągnął do Wolsztyna tysiące turystów i miłośników obu dziedzin.

Artystyczną oprawę finałowego widowiska zapewnili Artyści country, związani z Festiwalem: ALABAMA BAND, AURA WOLSZTYN i ALBERT NEUMANN - mistrz Europy w pokazach kaskaderskich i władaniu biczem.

Ponieważ WOLSZTYN to MIASTO PAROWOZÓW I "CZYSTEGO COUNTRY", a tegoroczny debiut cyklu pokazał, że to był strzał w dziesiątkę, wszystko wskazuje na to, że "COUNTRY POD PARĄ!" stanie się stałą, trwającą okrągły tydzień turystyczną i kulturalną atrakcją Wolsztyna

Fotorelacja przed Wami !

© Festiwal "Czyste Country"  2010-2024