22 czerwca 2024

"COUNTRY POD PARĄ" - O CO WŁASCIWIE CHODZI?

Poczytajcie i posłuchajcie! 😊⬇

 

O tym, że "COUNTRY POD PARĄ" to oczywiste połączenie dwóch międzynarodowych marek Wolsztyna, o tym że ta inicjatywa zdobyła tytuł Najlepszego Nowego Produktu Turystycznego Wielkopolski i o tym, że Wolsztyn to "Miasto Parowozów i Czystego Country" wiedzą wszyscy.

Ale właściwie co parowozy i pociągi maja wspólnego z muzyką country? Otóż MAJĄ! I to tak wiele, że postanowiliśmy stworzyć tę serię artykułów.

 

Bo być może nie każdy wie, że NIE MA innego gatunku muzycznego niż country, który tak często, tak obrazowo i tak pięknie i rytmicznie opowiadałby o parowozowych legendach, o tęsknocie za stukotem kół i podróżą w nieznane, o metaforach wolności i przemijania zaklętych w kolejowych wagonach, krótkich postojach na małych i wielkich stacjach, kłębach pary i kuszących tajemnicą dzikich railroad tracks po horyzont ... i wiele więcej...

 

Zapraszamy Was w podróż... countrową koleją. Pokażemy Wam wybrane "pociągowe" utwory country wraz z krótkim streszczeniem ich treści i przesłania.

Zaczynamy od wzruszającej historii o małej dziewczynce, sile dziecięcych marzeń i o tym, że wiara w marzenia potrafi poruszyć nawet...parowóz 😊😉

 

"JENNY DREAMED OF TRAINS". Posłuchajcie całego utworu w wykonaniu kilku gwiazd muzyki country:

 

VINCE GILL

 

JOHN DENVER

 

MARY CHAPIN CARPENTER

© Festiwal "Czyste Country"  2010-2024